5.8 C
Skopje
24.10.2021 - 23:53

Ознака: сообраќаен режим

Привремен сообраќаен режим од утре на бул. „Македонско-косовска бригада“

Привремен режим на сообраќај на бул. „Македонско-косовска бригада“ во Општина Чаир ќе биде воведен во наредните неколку дена поради поставување среднонапонски и нисконапонски приклучок...

Привремен сообраќаен режим викендов на Водно

Поради одржување на брзинско – ридски натпревар во автомобилизам викендов ќе има привремен сообраќаен режим на дел од улицата „Тодор Александров“ и патот кон...

Посебен сообраќаен режим по повод Задушница

Сообраќајната полиција, по повод верскиот празник „Задушница“, утре, како и за време на викендот ќе преземе посебни мерки за безбедно и непречено одвивање...

Посебен сообраќаен режим за време на „Виз Ер Скопски Маратон 2018“

Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен во недела на дел од скопските улици поради одржувањето на претстојниот „Виз Ер Скопски Маратон 2018“. Сообраќајната полиција...

 Од утре времен сообраќаен режим на дел од автопатот Велес-Катланово

Времен режин на сообраќај ќе се воведе од утре до 10 мај на автопатот А1(Е-75) на делницата Велес-Катланово, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Прична за времениот...

Посебен сообраќаен режим за време на Дигиталниот самит

Поради претстојниот Дигитален самит на земјите од Западен Балкан, што на 18-ти и 19 април ќе се одржува во Скопје во хотелот „Александар Палас“...