24.8 C
Skopje
24.6.2021 - 0:03

Ознака: сообраќаен режим

Нов сообраќаен режим на булеварот Македонија

Од денеска, па во наредните шест години, се воведува сообраќаен режим на булеварот Македонија, или поранешен Јужен булевар, кој минува зад Музејот на градот...

Привремен сообраќаен режим на булевар „Македонија“

Привремен сообраќаен режим на булеварот „Македонија“ (зад Музејот на Град Скопје и ТЦ „Рамстор“) ќе биде воведен од 22 август поради изведување градежни активности...

Од недела привремен сообраќаен режим на булеварот „Илинден“

На булеварот „Илинден“, на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември“ во насока на движење кон улица „МАНАПО“ во близина на трговскиот центар „Сити...

Утре велосипедски трки во општина Илинден, посебен режим на сообраќај

По повод денот на општина Илинден, утре во периодот од од 15:30 до 19:30 часот ќе се одржи велосипедска трка, поради што ќе бидат...

Времен сообраќаен режим на потегот од „23 Октомври“ до „Ѓуро Ѓоновиќ“

Град Скопје соопшти дека oд утре (петок, 20.07.2018 година) до недела (22.07.2018 година), ќе биде затворен за сообраќај кракот од улицата „23 Октомври“ (поранешна...

Привремен сообраќаен режим од утре на бул. „Македонско-косовска бригада“

Привремен режим на сообраќај на бул. „Македонско-косовска бригада“ во Општина Чаир ќе биде воведен во наредните неколку дена поради поставување среднонапонски и нисконапонски приклучок...

Привремен сообраќаен режим викендов на Водно

Поради одржување на брзинско – ридски натпревар во автомобилизам викендов ќе има привремен сообраќаен режим на дел од улицата „Тодор Александров“ и патот кон...

Посебен сообраќаен режим по повод Задушница

Сообраќајната полиција, по повод верскиот празник „Задушница“, утре, како и за време на викендот ќе преземе посебни мерки за безбедно и непречено одвивање...

Посебен сообраќаен режим за време на „Виз Ер Скопски Маратон 2018“

Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен во недела на дел од скопските улици поради одржувањето на претстојниот „Виз Ер Скопски Маратон 2018“. Сообраќајната полиција...

 Од утре времен сообраќаен режим на дел од автопатот Велес-Катланово

Времен режин на сообраќај ќе се воведе од утре до 10 мај на автопатот А1(Е-75) на делницата Велес-Катланово, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Прична за времениот...