Ознака: сообраќаен режим

Посебен сообраќаен режим за Водици

Посебен режим на сообраќај во центарот на Скопје и во општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде воведен денеска за време на одбележувањето на...

Посебен сообраќаен режим за време на манифестацијата за Водици

Посебен режим на сообраќај во центарот на Скопје и во општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде воведен утре, 19 јануари, за време на...

Посебен сообраќаен режим на сообраќајницата пред Владата

Министерството за внатрешни работи од 13 часот ќе воведе посебен сообраќаен режим на сообраќајницата пред Владата на Република Македонија поради најавен протест. -Од  тие причини сообраќајот...

Утре пред Владата посебен сообраќаен режим поради протест

Министерството за внатрешни работи утре од 13 часот ќе воведе посебен сообраќаен режим на сообраќајницата пред Владата на Република Македонија поради најавен протест. -Од тие...

Посебен сообраќаен режим попладне во Центар

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска од 19 часот ќе биде организиран посебен сообраќаен режим во централното градско подрачје, поради протестен марш од...

Посебен сообраќаен режим утре во центарот на Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека утре од 19 часот ќе биде организиран посебен сообраќаен режим во централното градско подрачје, поради протестен марш од...

Во Скопје утре посебен сообраќаен режим

Министерството за внатрешни работи соопшти дека утре поради закажаниот протест на ВМРО-ДПМНЕ ќе има посебен режим на сообраќај во централното градско подрачје. – Утре од...

Викендов во Скопје посебен сообраќаен режим поради одржување натпревар во автомобилизам

Посебен режим на сообраќај ќе биде воспоставен утре и задутре во Скопје во периодот од 07:00 до 17:30 часот поради одржување Меѓународен кружен натпревар во...

Нов сообраќаен режим кај ТЦ „Сити мол“

Општина Карпош во соработка со СВР Скопје почнува да поставува нова хоризонтална и вертикална сообраќајна сигнализација низ сервисните улици во урбаната заедница Карпош 4. Како...

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради две спортски манифестации

Поради одржување на манифестациите „Скопје на точак 2018“ и атлетската трка „13 Ноември“ ќе се воведе привремен сообраќаен режим на повеќе сообраќајници во различни периоди...

Watch Akudama Drive (Dub) Episode 2 at GoGoAnime gogoanime reddit

Watch Naruto Episode 35 at website https://crunchyrollfree.com free anime on crunchyroll