10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 11:04

Ознака: сообраќаен режим

Дел од булеварот „Партизански одреди“ утре ќе биде затворен поради градежни...

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување на градежни работи на дел од булеварот „Партизански одреди“, утре ќе се воведе привремен сообраќаен режим. Поради...

Поради снимање на реклама, утре и задутре ќе се пренасочува сообраќајот...

На 14 и 15 јули, во недела и понеделник, во времето од 19 до 6 часот, поради снимање на рекламен спот во Скопје, Одделението...

Привремен сообраќаен режим на мостот Гоце Делчев за викендов

Градот Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување комплексни градежни активности во сабота и недела, на мостот Гоце Делчев ќе биде воведен привремен сообраќен...

Времениот сообраќаен режим за тешки товарни возила кон Охрид ќе трае...

Од 1 јули почна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период кој ќе трае до 1 септември на магистралниот пат А2, делница:...

Изменет сообраќаен режим на патот Ресен-Битола

На автопатот А3, на патниот правец Ресен – Битола денеска ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Активностите...

Изменет сообраќаен режим поради Парадата на гордоста и маршот за семејството

Поради Парадата на гордоста и маршот „Сведоштво за семејство“, кои ќе се одржат утре (сабота), со почеток во 12 часот, сообраќајната полиција ќе го...

Одрони на патот Делчево-Каменица, сообраќајот се одвива по една сообраќајна лента

Од АМСМ предупредуваат дека поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Како што се наведува, се...

Посебен сообраќаен режим на „Илинденска“ поради ревијална трка

Во организација на Стопанска банка АД Скопје, денеска, од 18 до 20 часот, ќе се одржи ревијална трка „Вози право, вози здраво“ со старт...

Привремен сообраќаен режим на улиците околу градскиот стадион

Поради фудбалскиот натпревар Македонија – Полска на Арената „Тодор Проевски“ што ќе почне во 20.45 часот, ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот во...

Сообраќаен режим на улицата „Димитрија Чуповски“ во Центар

Град Скопје ги известува граѓаните дека утре и задутре на улицата „Димитрија Чуповски“, во центарот на градот, ќе се воведе привремен сообраќаен режим поради...