16 C
Skopje
19.2.2019 - 14:40

Ознака: сообраќаен режим

Изменет сообраќаен режим за Задушница

Поради празникот Задушница денеска и за време на викендот во периодот од 6 до 16 часот ќе има изменет сообраќаен режим до гробиштата во...

Изменет сообраќаен режим пред тунелите Демир Капија-Смоквица

Поради работни активности на влезот од тунелите  Демир Капија (тунел 1)  и Јаворица (тунел 2)  на автопатот „Пријателство” на  делницата  Демир Капија - Смоквица, утрово...

И денеска времен сообраќаен режим на „Партизанска“ во Влае

Поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и поради извршување на градежни работи на топловодната...

Времен сообраќаен режим на дел од булеварот „Партизански одреди“ во Влае

Град Скопје соопшти дека поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и поради извршување градежни...

Затворен за сообраќај дел од булеварот „Илинден“ поради трката „Скопје трча...

Од 7:30 до 11 часот денеска ќе биде затворен за сообраќај дел од булеварот „Илинден“ поради одржување на трката „Скопје трча 10М - 2018“. Затворен за...

Привремен сообраќаен режим на дел од булеварот „Илинден“

Од 7.30 до 11 часот утре ќе биде затворен за сообраќај дел од булеварот „Илинден“, на потегот од крстосницата со улицата „Аминта III“ (фонтана „Лотус“)...

Привремен сообраќаен режим на улиците „Димитрие Чуповски“ и „11 Октомври“

Поради одржување на активностите од Европската недела на мобилноста 2018, утре од 10 до 14 часот за сообраќај ќе бидат затворени делови од улиците...

Посебен сообраќаен режим во Скопје

Поради одржување јавен собир денеска од 12.30 часот ќе биде воведен посебен сообраќаен режим на улицата „Кирил и Методиј“ во Скопје. Како што информира МВР,...

Посебен сообраќаен режим во Нерези

Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен во Нерези утре и заутре, во период од 8.30 до 10.30 часот, поради одржувањето на вториот меѓународен „ФИС...

Нов сообраќаен режим на булеварот Македонија

Од денеска, па во наредните шест години, се воведува сообраќаен режим на булеварот Македонија, или поранешен Јужен булевар, кој минува зад Музејот на градот...