Ознака: сообраќаен режим

Посебен сообраќаен режим на ул. „Македонија“ поради снимање филм

Поради снимање филм, на улица „Македонија“ пред хотелот Бристол вечерва од 20 часот до шест часот утре Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе...

Изменет сообраќаен режим за Водици

Поради манифестациите за верскиот празник Водици, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје утре ќе воведе посебен режим на сообраќај на одредени...

Изменет сообраќаен режим за Водици

На 19 јануари, кога се одбележува верскиот празник Водици, на одредени сообраќајници во централното градско подрачје, како и во општините Ѓорче Петров, Аеродром и...

Нов сообраќаен режим кај „Млечен“

Почна да се спроведува новото сообраќајно решение за Урбаната заедница „Владо Тасевски“ (потегот околу „Млечен“). Сообраќајното решение во голема мера се карактеризира со еднонасочен...

Утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради велосипедскиот караван „Скопје на точак 2019“ утре, 3 ноември, дел од улиците во Скопје ќе бидат затворени за сообраќај. Настанот ќе почне во 12...

Во дел од Скопје посебен сообраќаен режим поради протестен марш

За утре (1 ноември) во МВР е најавен протестен марш кој ќе почне во 13 часот. Како што информираат од скопската полиција, настанот ќе почне...

Изменет сообраќаен режим во Скопје викендов поради автомобилска трка

Овој викенд, во периодот од 7 до 17 часот, во организација на Автомобилистичка федерација, ќе се одржи меѓународен кружен натпревар во автомобилизам ФИА –...

Посебен сообраќаен режим поради трката „Скопје трча 10К 2019“

Улична трка „Скопје трча 10К 2019“, и тоа трка на 10 киломери и штафетна трка 2 по 5 километри, ќе се одржи в недела...

Посебен сообраќаен режим на улицата Лазар Личеновски поради снимање филм

Во четврток и петок во периодот од 18 до 6 часот и во недела и понеделник во истото време на улицата Лазар Личеновски, поради...

Градежни работи на патот Гостивар-Тетово и Петровец-Катланово

Виадукт Трејд известува дека ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар – Тетово...

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) (https://funimationfree.com/m/wpXk) Episode 12 at Funimation funimation danganronpa

Watch One Piece (Dub) Episode 638 at website https://animefreak.ws old animefreak