Ознака: сообрачајни прекршоци

Од 149 сообраќајни казни во Скопје, 84 биле изречени во Чаир

Во текот на вчерашниот ден, полицијата спровела сообраќајни контроли на територијата на град Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно 149 мерки, од...