Ознака: сончево

Времето денес сончево и ветровито со температура до 13 степени

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне облачноста ќе се зголеми. Температура ќе...

Сончево и студено со температури до 12 степени

Времето утрово е сончево, но студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температура ќе биде во интервал од 6...

Сончево со температура до 17 степени

Преку ноќта на исток облачноста се намали и утринава температурите се доближија до нулата. Во горниот тек на Повардарието и на поголеми региони на...

Сончево време со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува. По одделни котлини преку целиот ден...

Сончево со температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во...

Сончево и ветровито со температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од...

Времето денес сончево со температура до 23 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интервалот...

Времето денес сончево со температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност на северозапад. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во...

Сончево со температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми. Кон крајот на денот и во текот на...

Сончево време со температура до 26 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 19 до...