Ознака: сончево

Утре сончево и многу топло

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од јужен правец, информира УХМР. Минималната...

Времето денеска ќе биде сончево и топло со температура до 27...

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има услови...

Сончево време со температура до 24 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од...

Сончево и ветровито со температура до 13 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието. Кон крајот...

Променливо облачно, попладне дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Кон крајот на денот и...

Сончево време со температури до 15 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Преку ноќта облачноста ќе...

Сончево и ветровито со температура до 11 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во...

Сончево време со температура до 17 степени

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно западен ветер, информира УХМР. Максималната температура ќе биде во интервал од...

Сончево и ветровито со температура до 13 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во текот на денот ќе има извесно зголемување на облачноста. Ќе дува умерен...

Утрово магливо и постудено, попладне сончево

Времето денеска претпладне по одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Максималната...