Ознака: сончево

Сончево и топло време, попладне дожд

Претпладне времето ќе биде сончево и топло, а од пладне ќе се зголемува облачноста и ќе има локален пороен дожд и услови за појава...

Сончево и топло време, попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, а попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат...

Сончево и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.  Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен...

Tемпературата денеска до 32 степени, попладне нестабилно

Времето претпладне ќе биде сончево со мала локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува главно во планинските региони на север и на запад, каде...

Стабилно и суво време

Стабилно и суво време ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот, почнувајќи од запад, повремени врнежи...

Сончево и топло време, попладне дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.  Во попладневните часови повторно ќе има нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и...

Сончево и топло време, попладне дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Дневната температура ќе изнесува од 23 до 30 степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи,...

Викендов и следната седмица сончево и топло до 30 степени

Викендов и седмицата што престои времето ќе биде сончево, стабилно и суво, од недела со пораст на дневните температури на воздухот и до 30...

Сончево време со температура до 26 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Попладне во источните делови ќе има...

Сончево и топло време со температурa до 28 степени

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од...