10.8 C
Skopje
23.10.2021 - 23:01

Ознака: сончево

Утре наутро свежо, преку ден сончево со мала облачност

Утре според најавите на УХМР наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност во јужните делови и со слаб јужен...

Утре сончево време со температура до 24 степени

Времето утре наутро ќе биде постудено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец, информира УХМР. Минималната...

И денеска сончево и топло време, од вторник заладување и дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до...

Сончево и топло време со температура до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде...

Утре сончево време со температура до 32 степена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието...

Утре сончево и топло со температури до 30 степени

Времето утре ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец...

Утре сончево време, попладне локален дожд

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер, соопшти УХМР. Попладне претежно во источните делови ќе има појава на...

Сончево со умерена локална облачност и со температури до 34 степени

Денеска се очекува сончево време со умерена локална облачност. Во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер...

Утре сончево и топло, попладне и вечер пороен дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови претежно во...

Утре сончево со мала до умерена локална облачност

Времето утре ќе биде сончево и малку посвежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер...