Ознака: сончево време

Сончево време со мала умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе...

Сончево и постудено со силен северен ветер

Сончево, но постудено време со силен северен ветер ќе преовладува денеска во Македонија. Дневните температури во поголем дел од државата ќе бидат намалени за...

Сончево време со слаб југоисточен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15 степени, а дневната температура од...

Сончево време со температура до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер, претежно од северен и северозападен правец. Според Управата за...

Сончево време со температура до 32 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се...