25.7 C
Skopje
16.10.2019 - 17:12

Ознака: сончево време

Сончево време со мала облачност, викендов пораст на температурата

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец, информираат од Управата...

Сончево време со мала до умерена локална облачност

Времето денеска е сончево со мала до умерена локална облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец....

Сончево време со температури до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ќе дува слаб до умерен ветер најчесто од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи...

Сончево време со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и претежно во планинските делови ќе има услови за...

Сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а на југоистокот повремено засилен северозападен...

Сончево време со температура до 19 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во јужните делови ќе...

Сончево време со слаб ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност во јужните делови. Ќе дува слаб источен ветер. Утринската температура ќе се движи од два...

Сончево време со мала умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе...

Сончево и постудено со силен северен ветер

Сончево, но постудено време со силен северен ветер ќе преовладува денеска во Македонија. Дневните температури во поголем дел од државата ќе бидат намалени за...

Сончево време со слаб југоисточен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15 степени, а дневната температура од...