Ознака: сончево време

Денеска сончево време до температура до 17 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 12...

Сончево и ветровито со температура до 14 степени

Во ноќните часови беше умерено до значително облачно, понекаде во источните делови се уште со локален дожд,а на планините и на повисоките места со...

Сончево со температура до 19 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во...

Сончево време со температури до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен...

Сончево со температура до 19 степени

Преку ноќта беше претежно ведро, а изутринава е сончево со мала локална облачност. Појава на магла има во Демир Капија. Понекаде дува слаб променлив...

Затоплување на времето со температури до 20 степени

Следува период на сончево време со пораст на дневната температура. Денеска времето ќе биде сончево, проследено со минимални температури од -2, а максимални до...

Претставничкиот дом ќе гласа за ограничување на воените акции на Трамп

Претставничкиот дом на САД ќе гласа за резолуцијата што има за цел да го ограничи овластувањето на американскиот претседател Доналд Трамп да почне воена...

Сончево време со мала облачност, викендов пораст на температурата

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец, информираат од Управата...

Сончево време со мала до умерена локална облачност

Времето денеска е сончево со мала до умерена локална облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец....

Сончево време со температури до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ќе дува слаб до умерен ветер најчесто од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи...