Ознака: сомнително возило

Тајната служба запре „сомнително возило“ кое се обиде да влезе во...

Американската тајна служба запре возило, кое се обиде да влезе во Белата куќа. Возачот бил приведен рано изутрината од агентите на тајната полиција кои...

Сомнително возило пронајдено на паркинг во источен Лондон

Лондонската полиција проверува едно „сомнително возило“ оставено на пракинг пред трговскиот центар Вестфилд во источниот дел на Лондон. Според британските медиуми, реонот околку паркингот е...

Кордон околу Бакингемска палата, уапсен маж поради сомнително возило

Лондонската полиција уапси едно лице, а околу Багингемската палата е поставен кордон, откако во близина било паркирано едно сомнително возило. Маж на возраст од 30...