31.2 C
Skopje
17.9.2019 - 15:18

Ознака: сомнителен предмет

Откриен сомнителен предмет на Даунинг стрит, улиците блокирани

Улиците околу канцеларијата на британската премиерка Тереза Меј во Даунинг стрит во Лондон се затворени, бидејќи во близина е пронајден сомнителен предмет. Ова беше објавено...