29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 13:50

Ознака: солистка

Славната Баиба Скриде солистка на Филхармонија

Симфонискиот концерт „Нов свет“ на Македонската филхармонија, на кој како солистка ќе настапи врвната виолинистка од Летонија, Баиба Скриде ќе се одржи в среда,...