19.1 C
Skopje
24.5.2019 - 13:33

Ознака: солзи

Киксови, голови, солзи – Реал повторно на врвот на Европа

Во финалето на годинашната Лига на шампионите (ЛШ) во Киев, Реал Мадрид го победи Ливерпул со 3-1 и со тоа испиша нова страница во...

Ден полн со солзи

Во позните месеци на 1791 година непознат странец се појавил на вратата на домот на Моцарт, претставувајќи „некој“ што барал од Моцарт да напише...

Научниците создадоа кромид кој не предизвикува солзи

Научниците од фармацевтскиот гигант Бајер по три децении вкрстување направија нов вид на кромид кој не предизвикува солзи на очите. Кромидот го нарекоа „Сунион“. Не...