10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 13:34

Ознака: создаваат

ОАЕ со беспилотни летала „создаваат“ дожд

Во годината што бележи температурни рекорди, Обединетите Арапски Емирати се свртуваат кон технологијата за борба против топлината. Според извештајот на „Бизнис инсајдер“, научниците во Дубаи...

Бјорк и „Мајкрософт“ создаваат музика со вештачка интелигенција што се...

Бјорк соработуваше со „Мајкрософт“ за да создаде музика генерирана од вештачка интелигенција, заснована врз променливите временски модели и позицијата на сонцето. Именувана „Корсафн“, што...