5.8 C
Skopje
10.12.2019 - 15:42

Ознака: „Совршената дадилка“

Францускиот бестселер „Совршената дадилка“ на македонски

Во 2016 година романот ја добива наградата „Гонкур“ и набргу станува бестселер со над 450.000 продадени примероци Издавачката куќа „Антолог“ најавува дека во рамките на...