Ознака: Совет

Медицински совет

Најмоќниот природен антибиотик Комбинацијата на состојки позната како „златен мед“, односно куркумата и медот се природен антибиотик што го штити, збогатува и негува целиот имунолошки...

Прилепскиот Совет започнува со онлајн-седници

Советот на општина Прилеп, утре од 12:00 часот, ќе ја одржи редовната 49-та седница, која заради корона кризата ќе се одржи онлајн. Ова е за...

Медицински совет

Грешки при користењето средства за дезинфекција Од појавата на коронавирусот, стручњаците секојдневно советуваат да се користат средства за дезинфекција доколку не сте во можност да...

Ребаланс за набавка на комјутери за онлајн настава во Битола

Општината Битола ќе издвои над 7,8 милиони денари, или 120 000 евра за да се набават компјутери и силна интернет врска за сите наставници...

Медицински совет

Сонот го чисти мозокот и ја намалува деменцијата Квалитетниот сон го чисти мозокот и помага во намалувањето на деменцијата, ова е заклучок од најновото истражување...

Еленче Ташкоска нов претседател на Советот на општина Прилеп

Еленче Ташкоска е нов претседател на Советот на општина Прилеп. Таа беше избрана на денешната 46 седница, на која беше одлучувано по 49 прашања од интерес...

Советот на Битола се откажа од онлајн-седници

Советот на општината Битола, по речиси пет месеци, се откажа од одржување онлајн-седници преку апликацијата Зум и одлучи седниците да ги држи во живо,...

Експертите ги повикуваат пушачите да ги остават цигарите поради коронавирусот

Здравствените експерти ги предупредуваат пушачите да ги остават цигарите и тутунските компании да престанат да произведуваат и продаваат производи од тутун, за да се...

Предупредувачка приказна за коронавирусот од Италија: Не правете го она што...

Многумина од нас беа премногу себични за да ги следат препораките за промена на нашето однесување. Сега сме во карантин и луѓето непотребно умираат,...

Сѐ уште неизвесно што ќе се случува со земјиштето кај „Треска”

Иднината на земјиштето кај „Треска” и поматаму е заглавена во административни лавиринти. Советниците на советот на општина Центар, на денешната седница водеа расправа околу...