-3.2 C
Skopje
22.1.2022 - 11:35

Ознака: советници

Кривичен суд изработил 3500 уверенија и потврди за кандидатите за советници...

Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека во изминатите 10 дена изработил 3500 уверенија и потврди од Кривична и Казнена евиденција, а по барање на...

Советот на Општина Центар ја повлече точката за таблет компјутерите на...

Координаторот на советничката група на СДСМ и коалицијата, Јон Фрчкоски, на почетокот на 69-та седница на Советот на општина Центар, побара да се повлече...

Рекорден број независни листи на советници

МАКЕДОНСКИ БРОД И за овие локални избори во Општина Македонски Брод има рекорден број поднесени независни листи на советници. До последниот рок се поднесени пет...

Одбиени 160 кандидатури за градоначалници и советници

КОСОВО Централната изборна комисија во Косово соопшти дека од 5.200 кандидати за градоначалници и општински одборници, 160 не ги исполниле условите за учество на локалните...

Османи во Елисејската палата на средба со советниците на Макрон, Думон...

Во продолжение на работната посета на Франција, министерот за надворешни работи, Бујар Османи реализираше одвоени средби во Елисејската палата со советниците во Кабинетот на...

ФОТОВЕСТ: Згуснатата НАТО-агенда изнудува брза храна

Премиерот Зоран Заев и неговите советници најдоа време да посетат ресторан на популарен синџир за брза храна, каде што јадеа во паузата помеѓу средбите...

Обелоденет тајниот план на Џонсон за брегзит

Планот на Џонсон предвидува, покрај барањето за продолжување на рокот за брегзит, да се испрати и писмо во Брисел, во кое британската влада се...

Дали владините советници ја сменија перцепцијата за државата во ЕУ

Онака како што сега се поставени нештата со европерспективата на земјите од Западен Балкан, а со тоа и на Македонија, легитимно се отвораат прашањата...

Пендаровски бара тројца советници за плата од 30.000 до 50.000 денари

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски објави јавен оглас за избор на тројца посебни советници, чијашто основната нето-плата ќе изнесува од 30.000 денари до 50.000...

Градските советници утврдуваа мерки за заштита на животната средина

Градските советници разгледуваа поголем број предлог-одлуки за работата на градот, меѓу кои и за воспоставување меѓуопштинска соработка меѓу градот Скопје и општината Сарај. Стана...