4.8 C
Skopje
2.12.2021 - 14:10

Ознака: советник

Oбид за убиство на советникот на Зеленски, повреден неговиот возач

Според написите на светските медиуми во Украина се случил обид за убиство на советникот на украинскиот претседател Сергеј Шефир. Неговиот возач е повреден, пренесуваат...

Вработена во општина Гази Баба пријавила дека ја нападнал советник

Вработена во општина Гази Баба пријавила дека ја нападнал советник. Според информациите на МВР, вчера во 20.20 часот во Полициската станица Гази Баба, Б.М.(42) од...

Книгата е верен другар и мудар советник!

Светскиот ден на литературата за деца, 2 Април, беше одбележан и во нашата земја. Според замислите, желбите и потребите, различни институции од областа на...

Кандидатка за советник во Сараево починала на улица

Во Сараево денеска ненадејно почина, Сандра Зачиновиќ, кандидат на СДА за општинскиот совет во општина Центар, информираат регионалните медиуми. Откако завршила со телефонски разговор, таа...

Отказ за советникот на Чулев поради насилно и недолично однесување

Министерството за внатрешни работи му даде отказ на Зоран Ѓорѓиевски, кој беше вработен како советник во Кабинетот на министерот во периодот на техничката влада,...

Петровска: Чулев со скандалозно решение го амнестираше својот советник

Решението за Зоран Ѓорѓиевски, советник на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, со кое му е изречена дисциплинска мерка пониска плата поради нападот...

Филипче со советникот на СЗО за Европа размени искуства за борбата...

На покана на Министерството за здравство во посета на нашата земја е д-р Фабио Скано, советник на регионалниот директор на Светската здравствена организација Европа,...

Советникот Тим Морисон го напушти Трамп пред сведочењето во Конгресот

Советникот за Русија и Европа на американскиот претседател Доналд Трамп, Тим Морисон, поднесе оставка во пресрет на сведочењето пред американскиот Конгрес, пренесуваат американските медиуми. Морисон...

Има ли советникот за Макрон совет за Владата

Изјавата на францускиот претседател за одбивање секакво проширување на ЕУ, десетина дена по одложувањето на одлуката на Советот на ЕУ за Македонија, се чини...

„Катимерини“: Филип Рикер нов помошник државен секретар на САД

Поранешниот американски амбасадор во Скопје, Филип Рикер е новиот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, објави грчкиот весник „Катимерини“, без при...