38.8 C
Skopje
1.8.2021 - 16:53

Ознака: собир

Национален собир на близнаците во Грција

  Близнаците од целата земја се состанаа на првиот национален собир од ваков вид во Грција, одржан во Трикала.

Активисти за заштита на животните упаднаа на собир на Шилегов и...

Активисти за заштита на животните упаднаа на собир во скопската населба Аеродром кадешто средба со граѓаните имаа градоначалниците на Скопје и Аеродром, Петре Шилегов...

Пренасочување на сообраќајот во центарот на Скопје поради собир на граѓани

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска во периодот од 19 до 20 часот во Скопје ќе се одржи собир на граѓани и поради...

Собир во центарот на Атина за жртвите во пожарите

„Едно извини од нас, до сите вас таму горе“ е настанот организиран преку социјалните мрежи од поранешниот грчки кошаркар Јанис Гагалудис кој ги повикува...

Научен собир посветен на Блаже Конески

Научен собир посветен на Блаже Конески во организација на Институтот за македонска литература ќе се одржи денеска во 10 часот. Собирот е посветен на...

Стотина граѓани му изразија поддршка на протераниот руски дипломат

Стотина граѓани излегоа на собирот за поддршка на протераниот руски дипломат, кој се одржа попладнево пред амбасадата на Руската Федерација во Скопје. Рускиот амбасадор Олег...