15.2 C
Skopje
17.11.2019 - 17:16

Ознака: сноуден

Канада и даде азил на жената која му помогна на Сноуден...

Канада и даде азил на жената која му помогна на Едвард Сноуден да се скрие во Хонгконг, откако ја објави глобалната програма за американски...

Британските тајни служби „упаднале“ во белгискиот телеком

Британската служба за електронско разузнавање ГЦХК во текот на 2013 година извршила упад во мрежата на белгиската државна телекомуникациска компанија „Белгаком“, се тврди во...