Ознака: снимки

Русковска: Снимките на Милошоски се дадени на вештачење

Двете снимки што ги донесе Антонијо Милошоски се дадени на вештачење и го чекаме наодот од тие вештачења, рече обинителката Вилма Русковска по вчерашните...

Маѓепсаниот круг на бомбашката демократија

Она што требаше да биде демократски исклучок во македонскиот политички амбиент, сѐ повеќе се покажува дека се применува како „легитимно правило“ во политичката борба....

Во Италија тренерот на еден тим ќе може да бара прегледување...

Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) објави дека е подготвена да ги смени правилата за користењето на ВАР системот за да се избегнат контроверзите кои во...

Јанева: Да видиме сега кој е изманипулиран, а кој нуди поткуп

Пред презентацијата на снимките што ги доставил осудениот Зоран Милески-Кичеец, а беа презентирани на денешното рочиште за „Рекет”, второобвинетата Катица Јанева побара јавноста да...

Јовановски до Камчев: Мајка ти и сестра ти први ќе бидат...

Бојан Јовановски во дел од снимката им објаснува на Камчев и Камчева дека сестрата и мајката на Орце први ќе бидат исклучени од одредена...

Обвинителството испитува кој ги објавува аудиоснимките поврзани со „Рекет“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција оформи предмет и веќе проверува кое е лицето кое ги објавува снимките поврзани со случајот...

Украински гинеколог продавал снимки од своите пациентки на порнографски страници

Гинеколог од Украина е осомничен дека на порнографски страници на интернет продал десетици снимки од неговите голи пациентки. Тој бил пријавен во полиција од една...

Регистрирана првата светлина во длабоката вселената од руско-германскиот телескоп

Проектот за мапирање на универзумот, во соработка со руски и германски научници, ги даде првите резултати три месеци по лансирањето. Научниците се надеваат дека...

И „бомбите“ документи, снимки… за не дај боже!

Доколку СДСМ, претходно Бранко Црвенковски, а потоа и Зоран Заев, ги добивале „бомбите“ почнувајќи од 2010 година, се отвора прашањето за мотивите на аферата...

ЈО: Снимките поврзани со „Рекет“ не се добиени од обвинителството

Јавното обвинителство ја известува јавноста дека снимките објавени во еден италијански медиум поврзани со предметот „Рекет“ не се добиени од обвинителството. - Станува збор за...