15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 16:59

Ознака: снимка

На новата снимка на „Ла Верита“ се слуша и гласот на...

Нова снимка е ојавена изутринава на фејсбук-профилот на италијанскиот новинар Ларис Гајсер, којашто е поврзана со случајот „Рекет“ во земјава. На втората аудио-видео снимка може...

Пронајдена снимка од гласот на Фрида Кало

Малку мексикански икони уживале поголемо признание од сликарката Фрида Кало. Само гласот се чинеше како да ѝ е осуден на заборав, до моментот кога...

Објавена прва снимка од Асанж во затвор

Агенцијата „Рипли“ објави прва видео снимка од основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж од строго обезбедуваниот затвор Белмарш во Лондон. Асанж таму моментално служи затворска казна...

По 50 години пронајдена изгубена снимка на „Битлси“

Мислам дека тоа е Светиот грал за обожавателите на групата „Битлси“. Се веруваше дека снимката е засекогаш загубена, бидејќи не е зачувана ниту видеокасетата...

Полицијата ја објави видеоснимката, Ханикат пукал во полицијата (видео)

Полицијата во Лос Анџелес објави видео од инцидентот во кој беше убиен поранешниот кошаркар на Химки - Тајлер Ханикат. На почетокот на јули, Ханикат беше...

Рочиште за „Поткуп“, ќе се гледа снимката објавена на Јутјуб

На денешното судско рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев треба да се гледа скратената снимка што беше објавена на...

Снимката за „Поткуп“ повторно нема да се слуша во судот

Целосната снимка за „Поткуп“ нема да биде пуштена на денешното рочиште, одлучи Кривичниот суд по барање на Основното јавно обвинителство. Причина за ова барање...

Целосната снимка за „Поткуп“ во судница пред јавноста

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за „Поткуп“ треба да биде пуштена целосната снимка за овој случај, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. Судијата...