13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 5:08

Ознака: снимка

Кинескиот ровер „Зуронг“ испрати снимка од Марс

Кинеската национална вселенска агенција (ЦНСА) објави видеоснимка од новиот ровер „Зуронг“, што се наоѓа на Марс. На овој робот е инсталирана безжична камера, која...

СДСМ: Снимката со Жугиќ потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е против ЕУ и...

Аудиоснимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО, велат...

Со дрон снимена колонија од повеќе од 64.000 морски желки

Неверојатни снимки од дрон прикажуваат повеќе од 64.000 морски желки, кои одат да положат јајца на Големиот Корален Гребен. Неверојатните сцени се снимени кај островот...

Руските власти објавија снимка од авионската несреќа во Москва

Нова вознемирувачка снимка од авионска незгода, која се случи во Русија минатата година, беше објавена денеска кога руските власти го обвинија капетанот на авионот...

Уапсен Германец кој ги лижел држачите и машините за билети во...

Еден 33-годишник во Минхен, Германија, кој тврдел дека е позитивен на вирусот ковид-19, е уапсен откако се снимил како ги лиже оградите, држачите и...

Милошоски објави нов аудио-материјал: Заев договарал одлуки со Врховниот суд

На прес-конференција во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Антонио Милошоски објави нов материјал, кој рече дека како транскрипт му го доставил укажувач. Милошоски најпрво прочита...

Во судот пуштена снимка од разговор меѓу Зоран Милески и Ана...

Првата снимка од УСБ-то на Зоран Милески кое го доставил до Обвинителството а се слушаат разговори меѓу него, Бојан Јовановски и Ана Камчева, беше...

Уапсено лице што го снимило ракетниот напад врз авионот во Иран

Иранската револуционерна гарда го уапсила лицето што минатата недела објави онлајн-видеоснимка од ракетниот напад врз украинскиот авион во Иран, пренесува полуофицијалната новинска агенција „Фарс“. Резултатите...

Урнатините сведочат за последната битка на Багдади

На социјалните мрежи се појави видео од местото на кое се криел и умрел лидерот на т.н. Исламска држава Абу Бакр ал Багдади, во...

На новата снимка на „Ла Верита“ се слуша и гласот на...

Нова снимка е ојавена изутринава на фејсбук-профилот на италијанскиот новинар Ларис Гајсер, којашто е поврзана со случајот „Рекет“ во земјава. На втората аудио-видео снимка може...