10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:17

Ознака: снима

Ќе се снима и петто продолжение на „Џон Вик“

Филмската компанија „Лајонгејт“, која стои зад франшизата „Џон Вик“, ќе почне да го снима и петтото продолжение на овој филм уште пред да излезе...

Се снима телевизиска серија за деца „Зоки Поки“

Во скопската населба Карпош во тек е снимањето на детската телевизиска серија „Зоки Поки“, по мотивите на истоимената книга на македонска писателка Оливера Николова. Првата...

Калкин реагираше на веста дека ќе се снима нова верзија на...

Меколи Калкин како дете ги освои срцата на гледачите со својата улога во филмот „Сам дома“, филм што од првото емитување до денес традиционално...

Ќе се снима филм за трговијата со органи на Балканот

Вистинската приказна е локална, но проблемот е глобален Филмот е приказна за богатиот Германец Јохан, кој раскажува како по трансплантацијата почнува да сонува непознати предели,...

Сe снима филм за „Секс Пистолс“

По филмовите за групите „Квин“ и „Мотли Кру“, најавен е и филм за легендарната „Секс Пистолс“, која заедно со „Рамонс“ и „Клеш“ се смета...

Ќе се снима биографска ТВ-серија за Одри Хепберн

Италијанската филмска компанија „Вајлдсајд“ најави драмска биографска серија за холивудската актерка Одри Хепберн. Снимањето ќе почне во 2020 година, а сценариото се заснова на...

Внимание, се снима

Сигурно малкумина знаат што значи скринингот и колку е значаен. Во превод за обичниот граѓанин, тоа значи дека почнува фаза на аналитичко прегледување и...

Алмодовар снима „машки“ филм

Шпанскиот режисер Педро Алмодовар најави снимање нов филм, под името „Болка и слава“. - Филмот е составен од низа состаноци, некои навистина се случуваат, на...