Ознака: снимање

И баба ми може да биде суперхерој со помошта на каскадери

Актери спремни да го ризикуваат животот на снимањето Некои актери се спремни да го ризикуваат животот со цел да ги направат сцените подобри, поавтентични и...

„Ворнер брос“ најави снимање на трет дел од „Вондер Воман“

Само неколку дена откако беше прикажан филмот „Вондер Воман 1984“ во кината и на стриминг-сервисите, „Ворнер брос“ го објави снимањето на третиот дел, пишува...

МЗ: Се надеваме дека ЗНМ и ССНМ го разбираат притисокот под...

Министерството за здравство соопшти дека жали за недоразбирањето кое настанало во врска со издадена забрана за снимање од страна на медиумите. - Министерството за здравство...

Министерство за здравство: Во ниедна здравствена установа нема забрана за снимање

Во ниту една здравствена установа, не постои наредба за забрана за видеоснимање и фотографирање од страна на медиумски работници. Медиумите може непречено да си...

Започнува со снимање првиот филм за време на ковид кризата „ТаЈа...

По неколкумесечната стагнација која беше предизвикана поради ковид-19, денеска во Хрватска започнува со снимање филмот „Таја носеше црлена шамија“ („Nosila je rubac črleni“), хрватско-македонска...

Нов Зеланд ги отвори границите за Џејмс Камерон и неговата екипа...

Во главниот град на Нов Зеланд имаше дополнителна возбудa изминатата недела откако холивудскиот режисер Џејмс Камерон и неговата екипа допатуваа за да го снимаат...

Почна снимањето на новиот филм за Бетмен

По многубројните исцрпувачки подготовки, најпосле почна снимањето на новиот филм за суперхеројот Бетмен. Тоа го објави сценаристот и режисер Мет Ривс, со што и...

Култната сцена од „Пријатели“ инспирирана од грешка во снимањето

Последната епизода на серијата „Пријатели“ беше прикажана во 2004 година, но тоа не е пречка и денес да биде во центарот на интересот на...

Заврши снимањето на играниот филм „Сестра“

Во неделата, на езерото Матка, беше снимена последната клапа од играниот филм „Сестра“, долгометражното деби на младата македонска режисерка Дина Дума, во продукција на...

Откажано снимањето на римејкот на серијата „Беверли Хилс“

Повторното снимање на популарната серија од 1990-тите години „Беверли Хилс 90201“ целосно разочара, пренесуваат странските медиуми. Поточно, рејтингот на серијата не е задоволителен, и покрај...