4.9 C
Skopje
22.2.2020 - 20:03

Ознака: снежна бура

Снежната бура ги затвори училиштата на САД

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30...

Силна снежна бура во САД

Силно невреме ги зафати САД, при што загинаа најмалку две лица, а предизвикани се и бројни сообраќајни пореметувања во воздушниот и патниот сообраќај. Меѓу...

Пролетна снежна бура во САД

Силна пролетна снежна бура ги зафати централните држави на САД, а локалните медиуми потсетуваат дека ова е втор циклон кој поминува низ областа за...

Снежна бура во САД, откажани и одложени 6.700 авионски летови

Неповолни метеоролшки услови, вклучувајќи снежни врнежи во централниот и североисточниот дел на САД, предизвикаа денеска откажување и одложување на над 6.700 авионски летови, објави...

Петмина загинати при снежна бура во Калифорнија

Најмалку пет луѓе загинаа во снежната бура што погоди делови од Калифорнија. Во планинската област на Сиера Невада падна повеќе од 1,5 метри снег. Според метеоролозите...

Снежна бура го погоди американскиот среден запад, седуммина загинати

Зимска бура со силен снег на американскиот Среден запад, поради која најмалку пет луѓе загинаа, се движи источно кон Вашингтон. Се очекува бурата да погоди...

Најмалку тројца загинати во снежна бура во Турција

Најмалку три лица загинаа, а 55 се повредени во две автобуски несреќи во Кирсехуир, Централна Турција и во Анкара, кои се погодени од обилни...

Најмалку осум луѓе загинаа во снежна бура во источниот дел на...

Огромна зимска бура го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица. Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од...