Ознака: снег

Америка окована во снег и мраз

Најмалку пет лица го загубиле животот во силното зимско невреме „Јури“, кое ги погоди САД, а во кое близу пет милиони куќи и компании...

Вакцинацијата во Атина одложена поради лошите временски услови

Обилни врнежи од снег беа забележани во грчката престолнина Атина, а властите ги предупредуваат жителите, особено во северните и источните предградија, да избегнуваат непотребно...

Првиот снег

Дојде, дојде зима, на волшебни крила, под покривач бел е природата мила. Децата се веќе на белиот брег, се возат со санки на првиот снег. Само едно врапче на покривот сив, цел ден бара...

Снег ја прекри Грција

Студен бран ја погоди Грција за време на викендот и ги спушти температурите во Атина од 20 Целзиусови степени, како што беа во петокот,...

Снегот повод за реакции и контрареакции во Прилеп

Снегот кој изобилно падна во Прилеп ( снежна покривка од 22 цм)  беше повод денеска за реакција од ОК на ВМРО ДПМНЕ и контрареакција...

Граѓаните започнаа со чистење на снегот

Чистите и проодни патеки пред домови и споредни улички се пракса во секој развиен и модерен град. Освен претпријатијата и општинските служби, граѓаните и...

ВМРО-ДПМНЕ: Снегот кој наврна уште една од блокадите

- Снегот кој наврна е само уште една од сите блокади што ја снајдоа Македонија. Како и секоја година, така и оваа, надлежните изненадени...

Еколошко чистење на снегот во Битола

И покрај тоа што денеска во Битола наврнаа големи количини на снег, сепак Широк Сокак е чист и без снег. За тоа придонесе што денеска...

И утре врнежи од снег и минусни температури, од четврток затоплување

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од снег, пообилни претпладне особено во јужните делови. Снежната покривка насекаде дополнително ќе се зголеми. Ќе дува...

Македонија во поларен бран – студено време и снег во текот...

Врмето денеска ќе биде облачно, студено и ветровито со врнежи од снег. Од УХМР јавуваат дека снежните врнежи ќе бидат пообилни попладне и во ноќните...