Ознака: снег

Попладне дожд, на планините снег

Времето ќе биде променливо облачно, попладне и до крајот на денот со врнежи од дожд кои особено во западните делови ќе бидат пообилни и...

Облачно време со врнежи од дожд, на планините од снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од утринските часови со повремени врнежи од дожд, а од пладне на места нестабилно со локален пороен дожд...

Од утре дожд а на планините снег

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во северните делови. На планините на северозапад ќе врне...

Априлскиот снег прави проблеми во Хрватска, затворени патиштата до Далмација

Хрватска повторно е зафатена од снежна бура поради што беа затворени сите патишта за камиони со приколки и трактори од внатрешноста кон Далмација, Риека...

Утре променливо облачно време со врнежи од дожд, в недела снег

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта, информира УХМР. На места врнежите ќе бидат...

Снежен пречек за пролетта во Скопје

На скопските улици денес главно беа оние што ги извршуваат секојдневните обврски додека во главниот град врнеше снег, што е помалку невообичаено за овој...

Забрана за камиони на неколку патишта поради снегот

Поради снежните врнежи воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на неколку патни правци, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Од 10.15 часот поради интензивни...

Најмногу снег во Ѓуриште и во Крушево

Најмногу снег утрово има во Ѓуриште – 17 сантиметри и Крушево-15. Снежна покривка има и во Тополчани, Маврови Анови, Претор, Попова Шапка, Берово, Битола, Прилеп,...

Сообраќајот се одвива по влажни коловози со остатоци од кашест снег

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на планинските премини. На целата територија на државата врне снег...

Облачно време со дожд и снег, температура до 9 степени

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег...