Ознака: снег

Облачно со слаб локален дожд, на планините и повисоките места снег

Утрово во 7 часот биле измерени 88 сантиметри снег на Попова Шапка, 49 на Маврово, 22 сантиметри во Пожаране, 19 во Крушево, 7 во...

Се расчистува снегот во осум битолски села

Според договорените активности со зимската служба, на последниот координативен состанок и барањето на градоначалникот на Општина Битола, Тони Коњановски за целосно, навремено и непречено делување, екипите...

На повеќе патни правци забрана за камиони поради обилни врнежи од...

Поради обилни врнежи од снег, воведени се забрани за сообраќај на тешки моторни возила на повеќе патни правци во државата, информираа рано утрово од...

Во Словенија падна снег до 80 сантиметри

Во Словенија паѓа обилен снег, а во северозападниот дел на земјата е формирана снежна покривка која достигна и до 80 сантиметри. Поради снежните врнежи прекинато...

Утре облачно и постудено со врнежи од дожд и снег

Времето утре ќе биде облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и повисоките места од снег каде ќе се формира нова...

Од утре променливо облачно со врнежи од дожд и снег

Утре времето ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а...

Градоначалникот Коњановски на терен го следеше чистењето на улиците

По интензивните врнежи од снег утрово, екипите задолжени за расчистување на снегот од коловозите и тротоарите постојано се на терен. Градоначалникот Тони Коњановски, денеска изврши...

Битола во снежна блокада

Снегот кој утринава почна да паѓа во Битола, за само половина час буквално го блокираше градот. Обилните снежни врнежи направија вистински хаос во сообраќајот. Комуналните...

Облачно со повремени врнежи кои на некои пониски места ќе преминуваат...

Утрово најниска температура е измерена во Лазарополе од – 4 степени, -3 степени се измерени во Маврово, 0 во Претор, Дебар, Крушево, Охрид, Кр.Паланка...

Утре облачно со повремени врнежи, кои на места ќе преминуваат во...

Утре претпладне се очекува облачно време со повремени врнежи, кои и на некои пониски места ќе преминуваат во снег. Во западните делови ќе се формира...