-10 C
Skopje
17.1.2019 - 8:32

Ознака: снег

Кој не ги исчисти пешачките зони?

Неколку дена по последните врнежи од снег, останаа неисчистени многу тротоари, пешачки патеки, автобуски постојки и други пешачки површини. Многумина од надлежните не се...

Снег со послаб интензитет на дел од патиштата

Врнежи од снег со послаб интензитет има во Скопје, Петровец, граничен премин Табановце, на Попова Шапка, Павлешенци и на планинскиот превој Ѓавато. Сообраќајот на државните...

Студот и снегот однесоа уште една жртва во Албанија

Минусните температури и снегот однесоа уште една жртва во Албанија. Станува збор за 53-годишен жител на селото Горно Селце, кој е пронајден замрзнат во...

Облачно со повремени врнежи од снег

Облачно со повремени врнежи од снег со слаб до умерен интензитет, кои ќе бидат позастапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен западен...

Финишира чистењето на патиштата до селските населби во кичевско

Снегот кој со променлив интензитет во Кичевско врне полни 48 часа и чија височина моментално изнесува од 40-50 сантиметри, предизвика проблеми во тековното одвивање...

Снегот пак нѐ изненади во јануари

Неисчистени тротоари и патеки пред влезовите на станбените згради, неисчистени паркинзи, приоди пред дуќани, фирми и автобуски станици Неисчистени тротоари, патеки пред влезовите на станбените...

Интензивирано расчистувањето на сообраќајниците низ Скопје

Со 60 работници и механизација на терен ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје продолжува со активностите за чистење на снегот и мразот на булеварите и...

Високиот снег го отежнува одвивањето на сообраќајот во Кичевско-Бродскиот регион

Снегот кој во Кичевско-Бродскиот регион врне непрекинато повеќе од 36 часа, создава големи потешкотии во нормалното функционирање на населението и најмногу го отежнува одвивањето...

Патните правци во општина Прилеп проодни

Во општина Прилеп проодни се сите патишта, а снежната покривка се чисти постојано. Екипите на фирмите кои што го добија тендерот за зимско одржување...

Снежен ден во Скопје

Скопје е прекриено со снег по врнежите што го зафатија главниот град, но се чини дека тоа не ги спречува граѓаните да ги извршуваат...