3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 5:28

Ознака: снегот во

Кофеинска криза поради снегот во Бразил

Снегот што падна на југот на Бразил го зачуди, па дури и го воодушеви локалното население, кое не е навикнато да паѓа снег. Но...