29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 21:50

Ознака: смс-порака

Во Словенија 200 луѓе добиле смс-порака дека ќе бидат уапсени

Околу 200 луѓе во Словенија добиле смс-порака да очекуваат да бидат уапсени, што се покажало дека е испратено по грешка од словенечкото Министерство за...

Од утре во Солун излегување од дома само со СМС-порака

Грчките власти објавија дека северните грчки градови Солун и Серес ќе бидат целосно затворени во период од 14 дена. Мерките ќе стапат на сила од...

СМС-пораките ќе го полнат буџетот на Калифорнија?

Регулаторите во Калифорнија размислуваат за воведување на можноста за жителите на оваа американска сојузна држава да плаќаат надомест за текстуални пораки испратени од мобилниот телефон,...