-2 C
Skopje
23.2.2019 - 6:23

Ознака: смрт

И роднините до прво колено може да бидат обесштетени

Адвокати што се специјализирани за работа со отштетни предмети во осигурителните компании тврдат дека постои законска основа и роднините до прво колено на смртно...

Загина градежен работник на објект во изградба во Скопје

Градежниот работник М.А.(33) од тетовското село Челопек, загинал вчера на објект во изградба на улица „Лондонска“ во Скопје, што го гради тетовска фирма сопственост...

По 35 часа потрага пронајдени мртви четворицата исчезнати на Крит

Во автомобилот кој бил повлечен од надојдената река, претпладнево беа пронајдени телата на четворицата исчезнати на грчкиот остров Крит, по речиси 35 часа потрага,...

Телото најдено во Вардар е на исчезнатата жена од Драчево

Телото од почината жена што вчера околу 13 часот беше најдено и извадено од водите на Вардар кај мостот во Горно Лисиче е на...

Во Хрватска од грип починале 75 лица

Хрватскиот институт за јавно здравје (ХЗЈЗ) соопшти дека постепено се намалува бројот на болни од грип, од кој досега официјално заболеле 48.080, a 75...

Мигрант пронајден мртов во прифатен центар на Лезбос

Мигрант од Камерун денеска бил пронајден мртов во прифатниот центар Морија на грчкиот остров Лезбос, јави дописничката на МИА од Атина. Дваест и четиригодишниот мигрант...

Грчки конзул пронајден мртов во Венецуела

Во хотелска соба во Каракас вчера бил пронајден мртов конзулот на Грција во Венецуела, објавија грчките медиуми. Венецуелските медиуми пишуваат дека 55-годишниот Ангелос Харитос, веројатно...

Почина познатиот српски актер Марко Николиќ

Познатиот српски актер Марко Николиќ почина на 73 години, објави синоќа на социјалните мрежи неговата ќерка Мина Николиќ. Таа на Фејсбук објави заедничка фотографија со...

 Погубен ирански бизнисмен поради ширење корупција

Во Иран денеска е погубен бизнисмен осуден на смрт поради стопански криминал. Тој беше осуден на смрт по кратка постапка од суд воспоставен да се...

Смртта на девојчето од Гостивар е аларм за итно решавање на...

Веста за смртта на девојчето во Гостивар, кое завчеравечер се удави во водите на реката, бегајќи од куче-скитник ја растревожи целата македонска јавност и...