22.5 C
Skopje
18.9.2021 - 1:11

Ознака: смртта

Дванаесет години од смртта на Тоше Проески

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески. Дванаесет години откако на 16 октомври 2007 година нашата најголема музичка ѕвезда во сообраќајна несреќа...