Ознака: смртни закани

Амбер Херд ја загуби поддршката на јавноста кога реши да му...

Амбер Херд била подложена на смртни закани и мизогинистички напади на социјалните мрежи за време на судењето на Џони Деп, што направиле таа да...

Директорка на „Шарли Eбдо“ принудена да избега од дома поради смртни...

Директорката за човечки ресурси на француското сатирично списание „Шарли Eбдо“ била принудена да го напушти својот дом откако добила смртни закани додека трае судењето...

Главниот епидемиолог на САД добил смртни закани

Водечкиот епидемиолог од САД, доктор Ентони Фаучи, рече дека добил смртни закани поради неговата работа во врска со пандемијата на коронавирус. Станува збор за закани,...

Сопругата Луисана Лопилато го брани Мајкл Бубле од смртни закани

Канадскиот пејач Мајкл Бубле добивал смртни закани од лути обожаватели бидејќи наводно ја истуркал сопругата Луисана Лопилато, во едно видео пренесувано во живо на...

Залагањето за бегалците ги доведува германските политичари во опасност

Неколку германски политичари кои јавно застанаа во одбрана на бегалците, примиле смртни закани по наводното политички мотивирано убиство на еден од партиските сојузници на...