21 C
Skopje
22.10.2020 - 19:57

Ознака: смртен случај

Малолетник со автомобил усмртил пешак и избегал

Седумнаесетгодишник со автомобил прегазил пешак во Скопје кој починал на самото место. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, пред...

При тепачка во Прилеп едно лице починало

Синоќа во 20.38 часот во СВР Битола било пријавено дека во населба „Тризла“ во Прилеп бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка...

Млада скопјанка почина на Гинекологија во Чаир

Синоќа во Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир во бессознание била донесена 24-годишна девојка од скопското село Студеничани. Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но...

Се истражува смртта на 11-годишно дете од штитенички дом во Демир...

Обвинителство Кавадарци во координација со МВР, изврши увид во семејна единица во село Корешница, Демир Капија, каде синоќа почина 11-годишно дете, штитеник на Специјаниот...

Филипче: Со жалење ја примив веста дека уште еден медицински работник...

Жалење за починатата медицинска сестра од Општата болница во Охрид, која ја загуби битката со ковид-19, изрази министерот за здравство Венко Филипче, преку неговата...

Уште една жртва од сообраќајката кај Охрид

Уште еден млад битолчанец ја згуби битката за живот по сообраќајката што пред повеќе од еден месец сес лучи на магистралниот пат Охрид –...

Поранешен градоначалник на Центар Жупа почина од компликации поврзани со ковид-19

Поранешниот градоначалник на Центар Жупа, Мазлум Хасан, почина на 52-годишна возраст од компликации од ковид-19, објавија повеќе медиуми. Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, ја потврди...

Момче од Косово се удави во Караниколичкото Езеро

Дваесетгодишно момче од Косово се удави во Караниколичко Езеро. Како што информира полицијата, вчера во 14.50 часот било пријавено во Полициската станица за Граничен...

Извлечено и телото на мажот кој се обиде да ја спаси...

Од водите на Вардар е извлечено и телото на 45-годишен маж кој утринава скокнал во реката кај Гостивар за да спаси 19-годишна девојка. Претходно околу...

Девојка се удавила во Вардар, се трага по човек кој се...

Од водите на реката Вардар во Гостивар, околу 3 часот изутринава, било извлечено телото на 19- годишна девојка којашто околу полноќ скокнала во реката,...