Ознака: Смоквица

Почнува наплатата на патарината кај Смоквица

Од денеска ќе почне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти синоќа АМСМ. Ставањето во функција на ова патарина се случува откако ЈП „Државни патишта“ го...

Изменет сообраќаен режим пред тунелите Демир Капија-Смоквица

Поради работни активности на влезот од тунелите  Демир Капија (тунел 1)  и Јаворица (тунел 2)  на автопатот „Пријателство” на  делницата  Демир Капија - Смоквица, утрово...

Сообраќајка на патот Демир Капија-Смоквица

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Демир Капија-Смоквица при што е повредено едно лице. Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски потврди дека имало сообраќајка во...

Автопатот Демир Капија – Смоквица конечно отворен

Автопатот Демир Капија - Смоквица е отворен, со што се комплетира целосно автопатското решение на Коридорот 10 низ територијата на Македонија. Новата делница во должина...

Пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија – Смоквица

Пуштена е во употреба автопатската делница Демир Капија – Смоквица со што се заокружи со целосно автопатско решение Коридорот 10 низ територијата на Македонија. Новата...

Свечено пуштање во употреба на автопатот Демир Капија – Смоквица

Автопатската делница Демир Капија - Смоквица, по шест години изградба, ќе биде пуштена во употреба денеска, со што се добива целосно автопатско решение долж...

По Демир Капија – Смоквица ќе се вози од следната недела,...

На почетокот на следната недела се очекува да биде пуштена во употреба новата автопатска делница Демир Капија - Смоквица и по тој дел од...