Ознака: Смилковци

Пожар во плевна во село Смилковци, повредено едно лице

Во пожар во плевна во селото Смилковци повредено е едно лице кое веднаш било пренесено во болница. Според информациите од МВР, инцидентот се случил вчера,...

Сообраќајка кај Смилковци, возачот удрил во бетонски столб и починал

Утрово од Итната медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од селото Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во која 20-годишник од...

Две години од поплавите во Скопско

Скопје денеска ќе одбележи две години од невремето што предизвика поплави во кои загинаа 22 лица. Попладнето на 6 август 2016, скопскиот регион беше...