32.3 C
Skopje
21.7.2019 - 19:30

Ознака: смилковско езеро

Бомбите за петкратното убиство кај Смилковско Езеро ќе одекнат во август

Изведувањето на бомбите за случајот „Монструм“, кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковско Езеро што се случи на 12 април 2012 година, е...

Седум години од петкратното убиство кај Смилковско езеро

Денеска се навршуваат седум години од петкратното убиство кај Смилковското езеро. На 12 април 2012 година, Велики четврток, беа убиени петмина скопјани додека ловеле...

Автомобил излета кај Смилковско Езеро, повредено едно лице

Автомобил марка „БМВ“ попладнево излета од автопатот кај Смилковско Езеро при што со повреди се здобило едно лице. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека...

Зад затворена врата во судот се презентираат докази од ПИ мерки...

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, со презентација на докази обезбедени...

Јавноста исклучена од судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година продолжува денеска во Кривичниот суд без присуство на јавноста. Во судница се прикажуваат...

Продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. Случајот го води судијата Огнен Ставрев и...

Вештакот потврди дека момчињата се егзекутирани токму кај Смилковско езеро

Вештите лица од Институтот за судска медицина на денешното судско рочиште за петкратното убиство кај Смилковски езеро што се случи на 12 април 2012...

Ново рочиште за „Монструм“ на 10 декември, ќе сведочат лекари од...

По сведочењето на вешти лица од МВР, кои вршеле анализи и испитувања на предметен материјал за случајот „Монструм”, денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско...

Судењето за „Монструм“ продолжува на 12 ноември

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро на 12 април 2012 година продолжува на 12 ноември, откако на денешното рочиште исказ даваа вештаци вработени...

Откриена ДНК од четири лица во „омегата“ кај Смилковското Езеро

Со исказ на вешто лице вработено како биолог во лабораторија при МВР денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за петкратното убиство кај...