Ознака: смилковско езеро

Девет години од петкратното убиство кај Смилковското Езеро

Денеска се навршуваат девет години од петкратното убиство кај Смилковското Езеро. На 12 април 2012 година, на Велики четврток беа убиени четири момчиња на...

Осудениот за „Монструм“ Африм Исмаиловиќ уапсен во Приштина

Еден од осудените на доживотен затвор во процесот „Монструм“, Африм Исмаиловиќ, вчера бил уапсен во Приштина, откако бил идентификуван од полицијата по учество во...

Доживотен затвор за тројца обвинети во „Монструм“

Тројца обвинети во случајот „Монструм“ се осудени на доживотен затвор, двајца на девет и на 15 години, а еден е ослободен. Вака заврши второто...

Се очекува пресудата за „Монструм“

Кривичниот суд денеска треба да донесе втора пресуда за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро што се случи на 12 април 2012...

Фетаи за „Монструм”: Овој чин не заслужува ништо помалку од доживотен...

Обвинителката Фатиме Фетаи која го застапува случајот „Монструм”, преку анализа на доказите, односно вештачењата и сведочењата, му докажуваше на судот дека возилото „опел омега”...

Сведоците во „Монструм“ не можеа да дадат одговор кој ја пријавил...

Судењето продолжува на 21 септември Судењето за предметот „Монструм“ треба да продолжи на 21 септември со изнесување на докази од обвинителството, откако на денешното рочиште...

Блерим Беџети и Муса Џафери ќе сведочат за Смилковско Езеро

Поранешниот министер за правда и актуелен градоначалник на Општина Сарај, Блерим Беџети, денеска треба да сведочи на рочиштето за случајот „Монструм”. Како сведок на...

Алексовски: Телефонот ми е дома, не е точно дека е пронајден...

Синиша Алексоски, советникот за национална безбедноста на експретседателот Ѓорге Иванов, е вториот сведок во „Монструм” по Сашо Мијалков кој дава исказ во судница. Тој...

„Бомбите“ за Смилковско Езеро ќе одекнат во септември

Од наредното рочиште за случајот „Монструм” закажано за 5 септември, во судницата ќе започне репродуцирањето на нелегално стекнатите телефонски разговори поврзани со петкратното убиство...

Бомбите за петкратното убиство кај Смилковско Езеро ќе одекнат во август

Изведувањето на бомбите за случајот „Монструм“, кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковско Езеро што се случи на 12 април 2012 година, е...