32.8 C
Skopje
2.8.2021 - 21:23

Ознака: сметки

Хартиени сметки здебелени со провизија

Воведувањето на наплатата од 15 денари за секоја сметка што во хартиена форма ќе се плати на некој од шалтерите на мобилните оператори предизвикало...

Сметките за вода отсега може да се платат со скенирање на...

ЈП Водовод и канализација – Скопје воведе нова можност за корисниците на своите услуги. На фактурите за април е поставен персонализиран кјуар-код со чие скенирање...

Во пошта повторно може да се плаќаат сметки – стартува платниот...

Во пошта повторно може да се плаќаат сметки. Повторното функционирање на платниот промет во единиците на поштенската мрежа утре ќе биде официјално означено. Платниот промет...

Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги известува потрошувачите дека можат да достават приговор до РКЕ доколку добиените сметките за електрична енергија отстапуваат...

Фискалните од викендот без ДДВ ќе мора да се скенираат во...

Фискалната сметка издадена за време на претстојниот викенд без ДДВ ќе мора да се скенира во рок од три дена за да се реализира...

Коронавирусот ја соочи Америка со проблемите на Третиот свет

Милиони семејства во САД ризикуваат да останат без вода поради неплатени сметки додека завршува мораториумот на отплата на долговите во државата, и покрај рекордните...

Онлајн плаќање сметки за комунален отпад

Јавното претпријатие „Комунална хигиена-Скопје“ со многубројни новитети Ова не е единствена новина од комуналното претпријатие. Од први јуни, во просториите на претпријатието и официјално започна...

Водовод и канализација – Скопје: Акцијата за наплата на долговите на...

Акцијата за наплата на долговите на рати без камата за сметките за вода за физички и правни лица завршува на 31 јули, соопшти ЈП...

#МојаНаграда се приклучуваат кон борбата против ковид-19

МојДДВ и МојДДВ #МојаНаграда во духот на солидарноста се приклучуваат кон борбата против ковид-19. Дел од фондот #МојаНаграда ќе се насочи кон борбата против...

Владата објави сметка за донации за помош за справување со коронавирусот

Владата објави сметка за донации за помош и поддршка за справување со економско-здравствената криза предизвикана од коронавирусот ковид–19. Целта на донацијата, како што велат од...