17.5 C
Skopje
16.7.2019 - 23:10

Ознака: сметка

Жртвување на националната историја за сметка на добрососедството?

По одлуката на македонската влада за заедничко чествување со Бугарија на светите Кирил и Методиј, свети Климент Охридски, свети Наум и цар Самуил, историчарот...

Со „Мој ДДВ“ до побела економија

Секако дека мерката за поврат на данокот е добредојдена и особено пожелна со оглед на фактот дека бизнисмените постојано укажуваат на проблемот со сивата...

Месечната сметка за алкохол 400 лева

Едно бугарско домаќинство во просек месечно троши по 400 лева за алкохолни пијалаци, покажуваат најновите податоци на Еуростат за потрошувачката на алкохол во 2017...

Сомнителни уплати на сметката на синот на бразилскиот претседател

Советот за надзор на финасиската активност на Бразил (ЦОАФ) откри 48 уплати на сметката на синот на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро. Советот откри трансфер на...

Секој Србин со своја сметка за размена на население

Во Србија се намножија идеите за можна размена на територии и на население како можно решение за спорот меѓу Белград и Приштина Официјален Белград со...

На сопствена сметка

Не­о­бич­на е мо­ќта на не­ги­ра­ње­то да по­твр­ди, по си­ла на ствар­но­то, за­што да се не­ги­ра мо­же са­мо не­што што фа­ктич­ки по­стои. Не­ги­ра­ње­то на не­кој...

Две лица фрлале менија во ресторан во Скопје и не ја...

Машко и женско лице половина час пред полноќ недолично се однесувале во ресторан во центарот на Скопје, информира МВР. Случајот во полиција бил пријавен 40...

Тужбите за случајот со децата кои останаа слепи ја блокираа сметката...

Тужбените барања од родителите на деца родени на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство (ГАК) во 2008 година, кои останале слепи откако подоцна им била...

Сметководителка од Охрид си префрлала пари на своја сметка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Н. (41) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „компјутерска измама“, „проневера во...