16.8 C
Skopje
13.6.2021 - 19:33

Ознака: случај „ТНТ“

Судското рочиште за „ТНТ“ се одложува поради коронавирусот

Судијата Огнен Ставрев денеска преку соопштение информираше дека судското рочиште за предметот „ТНТ“ е одложено поради превенција од корона вирусот. Ставрев во соопштението со ракопис, наведува...

Адвокатот на Јанакиески бара бомбите да не бидат докази во „ТНТ“

Адвокатот Еленко Миланов, бранител на обвинетиот ексминистер за транспорт и врски Миле Јанакиески во случајот „ТНТ” бара во име на неговиот клиент прислушуваните разговори...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос”...

Страшевски: Не сум ѝ се заканувал на поротничката, сакаат да ме...

Адвокатот во случајот „ТНТ“, Јовица Страшевски, во писмено соопштение, вели дека во неговите дописи до медиумите нема закани кон кого било, најмалку кон поротничката...

Адвокатот на Тони Трајковски со отворено писмо до претседателот на Судски...

Јовица Страшевски, новиот адвокат на ексградоначалникот на Гази Габа и обвинет во случајот „ТНТ“, Тони Трајковски, преку отворено писмо го прозва претседателот на Судскиот...

Судењето за „ТНТ“ ќе продолжи по празниците

Барањето на обвинителот Бурем Рустеми за одвојување на постапката во случајот „ТНТ“ и да продолжи судењето за Елизабета Најдовска, Миле Јанакиевски и Никола Груевски,...

Боледувањето на судијата Ставрев го одложи рочиштето за „ТНТ“

Денешното рочиште на случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 30 август бидејќи судијата кој го води предметот, Огнен Ставрев, е на...