Ознака: случај „Рекет“

Адвокатот на Јанева вели дека Русковска нема докази против неа

Адвокатот Дељо Кадиев, кој ја застапува обвинетата Катица Јанева во предметот „Рекет“, по судењето на кое завршни зборови даваше Обвинителството, рече дека обвинителката Вилма...

Јовановски: „Луј Витон“ торбата е вратена кај Камчев

Откако го уапсија Камчев, Зоран Милески-Кичеец дојде целиот зелен и се жалеше бидејќи Бугарите ги изиграле, по што бараше да ургирам кај Јанева бидејќи...

Јовановски: Заев ветувал дека ќе направи сè за да ја олесни...

Ана Камчева и Зоран Милески-Кичеец биле во кабинетот на Зоран Заев и неколку амбасади, кажа обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“, посочувајќи дека при...

Јовановски: На Јанева не сум ѝ кажувал како да постапува, најчесто...

Во исказот пред судечкиот совет на рочиштето за „Рекет“, првообвинетиот Бојан Јовановски говореше за односите со поранешната специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за нејзиниот...

Јовановски: Во „1ТВ“ повеќепати имав средби со Вилма Русковска

Првоосомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски, на распит пред судијката Васка Николовска-Масевска, повторно говореше за доказите кои според него, покажуваат дека не рекетирал, а се...

Кривичниот суд инсистира да продолжи судењето за „Рекет“

Кривичниот суд во Скопје инсистира да продолжи судењето за случајот Релет“ со оглед на тоа дека станува збор за притворски предмет. Од судот информираат...

Милошоски утре ќе ги предаде снимките во Обвинителство

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, утре повторно ќе оди во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, но овојпат на...

Николоски: Зоран и Вице Заев два дена не кажуваат што разговарале...

Зоран и Вице Заев два дена бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на прес-конференција. -...

Русковска: Колешката изгледа не сфатила дека е обвинета за злоупотреба на...

Обвинителката Вилма Русковска по завршување на рочиштето за „Рекет”, запрашана за изјавата на Катица Јанева на едно од минатите рочишта кога кажа дека јавноста...

Бојан Јовановски: Јас сум мало бебе во однос на Милески

Обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 за случајот „Рекет“, по прикажувањето на ПИ-мерките рече дека снимките и извештаите од МВР покажуваат само една несериозност....