Ознака: случај „Монструм“

Мијалков: Не знам од каде Камчев знаел работи за „Монструм”

Обвинетиот Фејзи Азири го испитуваше сведокот и ексдиректор на УБК, Сашо Мијалков. Тој се интересираше дали била побарана помош од Американската амбасада за расчистување...

Мијалков не се сеќава на анализата за „Монструм“

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во...

Мијалков денес ќе сведочи за случајот „Монструм“

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денес е предвидено да сведочи во Кривичниот суд во Скопје на повторената судска постапка за случајот „Монструм“.  Покрај Мијалков,...

Ахмети за „Монструм“: Сите бевме исплашени да не дојде до судир...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, го започна своето денешно сведочење во случајт „Монструм“ претставувајќи се како пратеник. - За овој грозоморен настан дознав следниот ден...

Ексдиректорот на БЈБ сведочеше за „Монструм“: Ако имавме дојава, лицата ќе...

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Љупчо Тодоровски, познат како Радникот, сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој ја обавувал функцијата на 12 април...

Јанкулоска и Јанакиески за „опелот“ во „Монструм“: Аматерски е што не...

Дел од разговор меѓу Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска, кој е доказ во „Монструм” а прибавен од нелегално снимените разговори, беше цитиран од судијата...

Вељаноски за „Монструм“: Премолчував долго време, а тоа не беше воопшто...

Трајко Вељаноски по рочиштето за предметот „Монструм“, каде се споменуваше неговото име, посочува дека долго време бил цел на планирани и оркестрирани напади, базирани...

Обвинители на СЈО утре се враќаат во судница

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски се враќаат утре во судница за да го застапуваат предметот „Монструм“ пред скоспкиот кривичен суд. Државниот обвинител Љубомир Јовески...