25 C
Skopje
18.10.2019 - 16:50

Ознака: службеници

Службеници од Град Скопје правеле измами со пари на даночни обврзници

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ј.С.(25) од Скопје...

ЕУ ја чуваат над 1,6 милион полицајци

Вкупниот број полициски службеници во Европската Унија во 2017 година достигнал 1.643.000 лица, што претставува намалување речиси за три проценти во споредба со 2010...

Грчките попови нема да бидат државни службеници

Грчката влада и Грчката православна црква постигнаа условен договор околу 10.000 свештеници и помошен персонал да се отстранат од платниот список на Владата, со...

Кина затвори стотици службеници кои не се справиле со прекршувањата на...

Кинеските власти ставиле во затвор стотици кинески чиновници кои не успеале да се справат со прекршувањата на прописите за заштита на животната средина откриени...

Пред избори се вработуваат службеници, а по избори директори

Вкупно 86 проценти од вработувањата во институциите пред изборите се службеници, додека 94 проценти од вработувањата по изборите се директори, покажало истражувањето „Процедурите на...