Ознака: Слоун Стивенс

Елиминирана шампионката на Ју Ес Опен

Ју Ес Опен ќе има нова шампионка откако Слоун Стивенс беше поразена во четвртфиналето на последниот за годинава Гренд Слем. Латвијката Анастасија Севастова (број 19)...