Ознака: Словенец

Словенец за пари примил 23 дози вакцина против ковид

Маж од Словенија ги собори сите рекорди во примањето вакцина против коронавирусот примајќи неверојатни 23 дози. Зад неговиот рекорден број примени вакцини не стои страв...

Словенец загинал од топовска граната од Првата светска војна

Топовска граната останата од Првата светска војна убила 64-годишен маж во селото Воглар кај Нова Горица во западна Словенија, во близина на границата со...

Маж од Словенија приведен на скопскиот аеродром, се однесувал агресивно со...

Вчера на скопскиот меѓународен аеродром полициски службеници го лишиле од слобода Д.Ѓ.(37) од Словенија затоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои...

По татко Словенец, но се чувствува како чистокрвен Македонец

Облечен како вистински војвода од времето на Илинден, со своето однесување и изглед, на вчерашното чествување во селото Цер, голем интерес побуди Тончек Рожман,...